Weboldalkészítés gyorsan – lehetséges ez egyáltalán?
Tényleg ilyen egyszerű lehet a weblap készítés?
Sokan azt gondolják, hogy a weboldal készítés valami ördöngös feladat, amit csak informatikus zsenik tudnak véghez vinni. Pedig a helyzet az, hogy ma már weblap készítés egyszerűen is kivitelezhető. Elég csak körülnéznünk az online eszközök világában, és szinte mindenhol azt látjuk: húzd ide, kattints oda, és már kész is egy működő honlap! De vajon tényleg ennyire könnyű? Igen is, meg nem is. A kulcs az, hogy megfelelő eszközöket és stratégiát használjunk. Mi most megmutatjuk, hogyan lehet gyorsan, hatékonyan és stílusosan saját weboldalt varázsolni – akár egyetlen hétvége alatt!
Miért akarnánk gyorsan weboldalt készíteni?
Legyünk őszinték: amikor megszületik egy ötlet, akkor azt azonnal meg akarjuk mutatni a világnak. Legyen szó egy vállalkozás elindításáról, portfólió bemutatásáról vagy egy blogról, a weboldal a digitális névjegyünk. Minél előbb kész, annál gyorsabban indulhat az üzlet vagy az online jelenlét. Ezért olyan fontos a gyors weboldal készítés – nem azért, mert kapkodni akarunk, hanem mert hatékonyak szeretnénk lenni.
Milyen lépésekből áll a honlapkészítés?
Jó kérdés, ugye? A honlapkészítés lépései mindig attól függnek, milyen célt szolgál majd az oldal.
De van néhány alapvető elem, amit minden esetben végig kell venni:
- Cél meghatározása – Mit szeretnénk elérni az oldallal?
- Tartalom tervezés – Milyen szövegek, képek, funkciók kellenek?
- Platform kiválasztása – Weboldalkészítő vagy CMS?
- Domain és tárhely vásárlás – Elengedhetetlen indulás előtt.
- Design megvalósítás – Választhatunk sablont vagy tervezhetünk egyedit.
- Tesztelés és optimalizálás – Minden működik? Mobilon is?
Ezeket gyors egymásutánban is lehet abszolválni – csak legyen meg a tervünk!
Melyik eszközt használjuk? WordPress vagy valami más?
A wp weboldal készítés egy igazi jolly joker. Ha gyorsan szeretnénk profin kinéző oldalt, akkor a WordPress szinte verhetetlen. Miért? Mert:
- Könnyen kezelhető, még kezdőknek is.
- Rengeteg ingyenes és fizetős sablon közül választhatunk.
- Bővítményekkel bármilyen funkciót beépíthetünk.
- Rengeteg oktatóanyag, videó, fórum áll rendelkezésre.
Nem véletlen, hogy a világ weboldalainak több mint harmada WordPress alapon működik!
Weboldalkészítés gyorsan – Csináljuk magunk, vagy bízzuk szakemberre?
Ez a kérdés örök: magunk csináljuk vagy bízzuk szakemberre? Mindkettőnek megvannak az előnyei. Ha van időnk, kíváncsiságunk, és szeretünk tanulni, akkor a saját kezű megoldás is szuper. Megismerjük a rendszert, fejlődünk, és még költséghatékony is. Viszont, ha időnk szűkös, vagy az eredménynek tényleg tökéletesnek kell lennie – például egy induló cég esetében –, akkor egy profi fejlesztő aranyat érhet. A kulcs az egyensúly: ha tudjuk, mik az erősségeink, és mikor kell segítséget kérni, akkor jól döntünk.
Mennyi idő alatt készülhet el egy honlap?
Ez attól függ, mennyire bonyolult az oldal. Egy egyszerű bemutatkozó oldal akár 1-2 nap alatt is elkészülhet, ha már előre megvan minden tartalom. Ha webshopról, foglalási rendszerrel kombinált oldalakól beszélünk, akkor persze több időre lesz szükség. De egy átlagos weboldal 7-9 nap alatt teljesen elkészülhet – főleg, ha előre felkészülünk (tartalom, képek, szövegek, célok).
Hogyan tudjuk egyszerűen elkészíteni saját weblapunkat?
Nos, a weblap készítés egyszerűen nem mítosz. Vannak olyan online eszközök, mint például a Wix, Webnode, Squarespace vagy a WordPress alapú site builder megoldások, ahol tényleg szinte minden “drag and drop” alapon működik. Mi csak kiválasztjuk a designt, feltöltjük a saját tartalmat, beállítjuk a menüpontokat, és kész. Az ilyen platformoknál a technikai dolgokkal nem is kell foglalkozni. Szóval, ha gyors és egyszerű megoldásra van szükségünk, ezek abszolút nyerők lehetnek.
Mik a leggyakoribb kérdések a weboldalkészítéssel kapcsolatban?
Sokan kérdeznek tőlünk ilyesmiket:
- Kell tudnom programozni a weboldal készítéshez? Nem feltétlen. A legtöbb modern rendszer kódolás nélkül működik.
- Mennyibe kerül egy weboldal? Ez változó. Lehet akár minimális költségvetésű, de akár több százezer forint is, ha egyedi fejlesztésről van szó.
- Hogyan kerül fel az oldalam a Google találatai közé? SEO-val. És egy kis türelemmel.
- Milyen gyakran kell frissíteni a weboldalt? Minimum havonta – frissítések, új tartalom, hibajavítások miatt.
Hogyan néz ki a gyors, de profi weboldal?
A trükk az, hogy előre kell gondolkodni. Ha minden tartalom, kép és cél meghatározott már a kezdetekkor, akkor a technikai kivitelezés gyorsan megy. Fontos, hogy ne akarjunk mindent elsőre tökéletesre. Egy alap weboldal is sokkal többet ér, mint a semmi. Ráadásul később bármikor fejleszthetjük, bővíthetjük. Kezdjünk kicsiben, de kezdjük el!
A lényeg: ne halogassunk, vágjunk bele, mert az első benyomás (ami a weboldalunk lesz) mindent visz!
Ha elakadtál vagy segítségre van szükséged, kérd személyre szóló ajánlatunkat itt!
Vissza a blog cikkeihez